11 Říj / 2020

Jistota nazývaná zlato


Mít peníze je určitě dobrá věc. Jenže když je někdo má, nemůže se z jejich pouhého vlastnění radovat. Sice je má, jenže mu tyto tu pomaleji a tu rychleji ztrácejí hodnotu. A jejich vlastník tak může jenom sledovat, jak si za své úspory může koupit postupně míň a míň.
Někdy je takový pokles pozvolnější, někdy rychlejší, to záleží na konkrétní situaci. Ale inflace je pravidlem a nikoliv výjimkou, a proto se obvykle na pouhém držení peněz prodělává. A chce-li si ten, kdo je má, zajistit stabilitu jejich hodnoty nebo nejlépe i její růst, musí rozumně investovat.

zlaté prstýnky

Investovat peníze je snadné. Jenže neméně snadné je na to doplatit. Protože investiční produkty toho buď nabízejí jen velice málo, pokud vůbec něco, a ty, u nichž se úročení skutečně vyplatí, jsou naopak rizikové a člověk na nich může klidně prodělat ještě citelněji, než kdyby se smířil s tím, že mu bude z krajíce ukusovat inflace.
Ovšem lze investovat i výhodně a zároveň bez rizika. A to do zlatých slitků a mincí. Zlato je totiž jak známo stálicí na trhu, toto má nikým nezpochybňovanou hodnotu a kdo ho má, ten ho může kdykoliv proměnit zpět na peníze. Nikdy se tu nestane, že by se vyhlásilo, že zlato už nemá cenu a dá se leda tak vyhodit.

tři destičky

A pokud je doba komplikovaná, jako je tomu dejme tomu dnes kvůli koronaviru, jde navíc cena zlata nahoru. Ten, kdo ho má, tam má stále vyšší penězi vyjádřenou hodnotu, a ten, kdo se ho rozhodne prodat, za něj dostane daleko více než v dobách, kdy je trh stabilní.
A proto dnes všichni, kdo mohou, sázejí na investice do zlata. Tady nejsou třeba bohaté zkušenosti z oboru investic, tady se nemusí spekulovat, jak se asi situace bude vyvíjet. Tady stačí nakoupit či prodat u renomovaného obchodníka. A není se v tu chvíli vůbec čeho obávat. Protože peníze sice podléhají vůli politiků či bankéřů, ale zlato nikoliv. To je vždy nad zlato.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
Nezařazené